بیوگرافی رونی سالیوان (نابغه اسنوکر جهان)

بیوگرافی رونی سالیوان آنقدر جذاب است که ما حتی از تهیه مقاله مربوط به آن لذت می بریم، پس اگر عاشق بیلیارد هستید و کنجاو هستید که در زندگی نابغه اسنوکر دنیا چه می گذرد، این مطلب را مطالعه کنید.

0

رونی سالیوان یکی از پرطرفدارترین شخصیت های اسنوکر دنیاست که در کنار محبوبیت، پرافتخارترین و بهترین اسنوکر باز تاریخ نیز نام گرفته است؛ تا جایی که به دلیل سرعت بالای بازی در کنار دقت و ضربات عجیب و نشدنی، به او لقب موشک را داده اند! همه اینها باعث می شود تا بیوگرافی رونی سالیوان آنقدر برای جامعه بیلیارد و طرفداران این رشته ورزشی جذاب باشد که ما یک مطلب مجزا برای آن تهیه کنیم و به صورت کامل به بیوگرافی رونی سالیوان بپردازیم، پس همراه بیلیارد کچ بمانید تا زندگی نامه بهترین بازیکن تاریخ اسنوکر را باهم بررسی کنیم.

بیوگرافی رونی سالیوان

رونی سالیوان در بیلیارد روحیه‌ ای ستیزه جو دارد و در کنار بازی های متحیر کننده ای که از خود به نمایش می گذارد، به رفتار غیر قابل پیش بینی، تقلاهایش با الکل، مواد مخدر و افسردگی شهرت دارد. او اخطارات و دستورات زیادی از هیئت مربوطه برای رفتار و سخنان خود دریافت کرده و بارها تهدید به کنار گذاشتن از مسابقات شده است.

یک وقفه طولانی طی فصل 13-2012 برای او در ورزش رخ داد و اواخر سال 2018 هم همین شرایط را تجربه کرد. سالیوان معروف ترین اسنوکر باز جهان به حساب می آید و به عنوان یک شومن در پیشرفت بخش برنامه‌ های اسنوکری به عموم مردم، بهتر از هر انسان دیگری در طول تاریخ عمل کرده است. سالیوان از میل خود به سرگرم کردن تماشاچی صحبت می کند و به گفته او، یک بازی آرام و بدون هیجان تماشاچی خسته می کند!

خانواده‌ رونی سالیوان

نام پدر او رونالد جان ا سالیوان و مادرش ماریا سالیوان است. پدر او در سال ۱۹۹۲ مرتکب قتل شده و ۱۸ سال زندانی شد. ماریا کتنلو اسنوکر باز رنک یک بانوان جهان از بستگان رونی است.

اوسالیوان سه فرزند دارد؛ تیلور آن مگنوس از رابطه 2 ساله او با سالی مگنوس لیلی و رونی از رابطه‌ او با جولنگلی که در انجمن معتادان گمنام با او آشنا شده بود. فوریه سال ۲۰۱۳ او با لایلاروآس بازیگر و رقاص معروف نامزد کرد که آشناییشان از سال ۲۰۱۲ بود.

Ronnie O’Sullivan در اکتبر 2018 بعد از تولد فرزند تیلور پدر بزرگ شد! وی در بازی و زندگی خود کمال گرا، خود خواه و ستیزه جو است. او از افسردگی بالینی نیز رنج می برد و در ابتدای زندگی حرفه‌ ای خود دارو هایی استفاده می کرد.

سالیوان؛ بهترین بازیکن تاریخ اسنوکر

رونی سالیوان (رونالد آنتونیو اُ سالیوان) 5 دسامبر 1975 در وردزلی انگلستان به دنیا آمد. سالیوان که به سبک بازی هجومی و سریع و همچنین استعداد ذاتی خود شهرت دارد، محبوب ترین اسنوکر باز کل تاریخ است و از کل دنیا طرفداران بسیاری دارد و افرادی زیادی را عاشق بازی اسنوکر کرده است.

او به عنوان یکی از پرافتخارترین و با استعدادترین ورزشکارهای اسنوکر شهرت دارد و جالب است بدانید که رونی در سال 2016 به نشان امپراتوری بریتانیا دست پیدا کرد. درآمد شغلی و حرفه‌ ای او بیش از ۱۲ میلیون پوند است و میان تمام بازیکنان اسنوکر بیشترین درآمد به او اختصاص دارد. او تنها بازیکنی است که بیش از 1000 سنچری (بریک‌ 100 به بالا) ثبت کرده است و به دلایل زیادی می توان آن را بهترین بازیکن تاریخ اسنوکر دانست.

موفقیت بزرگ او در دومین فصل حضورش در مسابقات UK Championship در سال 1993، وقتی که استیو دیویس و استیون هندری را در مسیر کسب نخستین عنوان رنکینگ خود شکست داد، حاصل شد. تقریبا 1 سال بعد، او در سن ۱۹ سالگی به جوان ترین قهرمان مسابقات مسترز بدل شد و در پایان دهه به صورت کلی، 7 عنوان مسابقات رنکینگی را کسب کرد و خود را به عنوان یکی از بازیکنان برجسته در این ورزش و یکی از جذاب ترین شخصیت های اسنوکری دنیا معرفی کرد.

مختصری درباره شخصیت و علاقه های رونی

در سال ۲۰۱۱ او با استیو پیترز روانشناس ورزش کار کرد تا تغییراتی در رفتار خود ایجاد کند. در سال 2003 رسانه‌ ها گزارش هایی مبنی بر مسلمان شدن او نشر دادند که علارغم علاقه‌ او به دین اسلام، این گزارشات رد شده است و به صورت کلی رونی تعهد قوی به هر دینی را انکار می کند. رونی سالیوان طرفدار فوتبال و هوادار ارسنال است و مشاهده مسابقات موتورسواری از دیگر سرگرمی‌ های او به شمار می رود.

بیوگرافی رونی سالیوان اسنوکر

مرد جذاب اسنوکر همچنین عاشق ورزش دو است و رکورد 34 دقیقه 54 صدم ثانیه نیز در مسابقات دو 10 کیلومتر به ثبت رساند که او را بین 1500 نفر برتر این رشته قرار داده است. رونی از عاشقان آشپزی نیز به حساب می آید! تا حدی که می گوید اگر به دوران مدرسه بازگردد، آشپزی می خواند. استیو پیترز، روان‌ پزشک معروف، دیمین هرست هنرمند معروف بریتانیایی و ریانا لامبرت متخصص تغذیه از دوستان صمیمی او هستند.

جالب است بدانید که سالیوان 3 رمان جنایی به نام های فریمد، دابل کیس و بریک را با همکاری املین ریس نوشته است؛ هرچند این رمان ها شرح زندگی او نیست ولی تا حدی از تجربیات اولیه و زندگی خانوادگی الهام گرفته اند.

رونی دو شرح حال از خود نیز نوشته است. در سال 2019 و پس از آن که او به جایگاه شماره یک خود با پیروزی در مسابقات قهرمانی تور باز گشت، سالیوان اعلام کرد که کتابی جدید با متخصص نغذیه خود ریانا لامبرت نوشته که عنوان آن “بازی عالی تو” است.

افتخارات رونی سالیوان در دنیای اسنوکر

یکی از رکوردهای جاودانه رونی ثبت سریع ترین بریک ماکسیمم (147) در مسابقات قهرمانی دنیا در سال 1997 در 5 دقیقه و 8 ثانیه است که فوق العاده و دست نیافتنی به نظر می رسد. همچنین او‌ رکورددار 15 بریک 147 در دنیای اسنوکر است و چندین بار هم به نشانه اعتراض به جایزه کم، این رکورد را ثبت نکرده است و در امتیازهای پایانی، بازی را رها کرده است.

رونی اوسالیوان در سال‌ های ۲۰۰۱، ۲۰۱۴ ،۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ و ۲۰۲۰ مقام قهرمانی دنیا را به خود اختصاص داد و همچنین به مدت 5 فصل در رده نخست رده بندی فدراسیون جهانی اسنوکر قرار داشت و به علاوه با 155 عنوان قهرمانی یکی از پرافتخارترین ورزشکاران این رشته به حساب می آید.

او در سال ۲۰۲۱ پس از شکست نیل رابرتسون، خود را به عنوان پرافتخار ترین بازیکن تاریخ اسنوکر به جهانیان معرفی کرد. رونی همچنان هم در سطح یک اسنوکر دنیا رقابت می کند و همچنان شانس کسب عنوانین بیشتر را در اختیار دارد.

سالیوان رکورد تاریخی ۳۹ قهرمانی در مسابقات رنکینگی را در اختیار دارد و در مسابقات قهرمانی مسترز و بریتانیا در هر کدام 7 بار قهرمانی را تجربه کرده است. او همچنین 4 بار برنده مسابقات مسترز شانگهای، 3 عنوان بار قهرمانی قهرمانان و 10 بار قهرمانی Premier League را به دست آورده و بیشتر از هر بازیکن دیگری در این رقابت ها افتخار کسب کرده است.

نظر جیمی وایت درباره مرد افسانه ای اسنوکر 

جیمی وایت این طور گفت که استیو دیوس کیو اکشن بسیار خوبی دارد یا استیفن هندری توپ ها را عالی پات می کند، اما سالیوان همه این ها را یکجا ارائه می دهد؛ او ادامه داد که سالیوان توپ ها را در کم ترین زمان و به زیباترین شکل پات می کند و کیوبال (توپ سفید) همان جایی که رونی میخواهد، می ایستد و این بسیار عالی است؛ او همچنین گفت که من در زندگی همچین پدیده ای ندیده ام و این دلیل من برای این است که سالیوان را بالاتر از اسطورهای تاریخی اسنوک، بهترین اسنوکر باز تاریخ می دانم!

در پایان امیدوارم از مطالعه بیوگرافی رونی سالیوان اسنوکر نهایت لذت را برده باشید.

همچنین اگر علاقه دارید آموزش مقدماتی اسنوکر را به رایگان دریافت کنید، روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

سعی کردیم زندگی نامه رونی سالیوان را کامل بررسی کنیم ولی اگر بازهم سوال یا ابهامی در مورد بیوگرافی رونی سالیوان داشتید، در بخش دیدگاه ها از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *