بیوگرافی نیل رابرتسون ملقب به تندر

بیوگرافی نیل رابرتسون

مطالعه بیوگرافی نیل رابرتسون ملقب به تندر، برای علاقه مندان به اسنوکر جالب است، به این خاطر که Neil Robertson یکی از بزرگان دنیای اسنوکر به حساب می آید و چندین سال است که در بالاترین سطح اسنوکر دنیا رقابت می کند و همچنان هم می توانیم از لحظه لحظه بازی های این مرد استرالیایی لذت ببریم. بنابراین اگر تنها اندکی علاقه به بازی اسنوکر داشته باشید، گذر زمان را در زمان مطالعه این مقاله احساس نخواهید کرد، پس بیایید بدون فوت وقت، به بررسی بیوگرافی نیل رابرتسون بپردازیم؛

بیوگرافی نیل رابرتسون

نیل رابرتسون (متولد ۱۱ فوریه ۱۹۸۲) با نام مستعار تندر، یک اسنوکرباز حرفه‌ ای استرالیایی است. او از سال ۲۰۰۲ در رده‌ بندی جهانی اسنوکر حضور دارد و یکی از برترین بازیکنان در این رشته محسوب می‌ شود. رابرتسون در کیلمور، ویکتوریا، استرالیا به دنیا آمد و در سن ۱۶ سالگی به انگلستان نقل مکان کرد تا در رده‌ های پایین‌ تر اسنوکر حرفه‌ ای شرکت کند. در سال ۲۰۰۳، او توانست در مسابقات بین‌ المللی استرالیا به عنوان قهرمان خود را معرفی کند و این اولین مقام حرفه ای و بزرگ او در دنیای اسنوکر بود.


حتما برایتان جالب است : کلاس آموزش بیلیارد | آموزش بازی پرطرفدار بیلیارد 


با پیشرفت سریع خود، رابرتسون در سال ۲۰۰۴ در مسابقات چین با پدیده اسنوکر، رونی اسالیوان، رقابت کرد و برتری را ازآن خود کرد. این پیروزی باعث شد تا رابرتسون به شهرت جهانی دست پیدا کند و رزومه بین‌ المللی خود را بهبود بخشد. در سال ۲۰۱۰، رابرتسون توانست در قهرمانی بزرگ جهانی اسنوکر که در شهر شفیلد، انگلستان برگزار می‌ شود، به مقام قهرمانی دست پیدا کند تا به تنها قهرمانی خود در مسابقات جام جهانی اسنوکر دست پیدا کند.

این تجربه برای او بسیار مهم بود و به او اعتماد بنفس بیشتری در بازی اسنوکر داد. رابرتسون از اواخر دهه ۲۰ میلادی به عنوان یکی از برترین بازیکنان جهان شناخته می‌ شود. او در مسابقات بسیاری در سراسر جهان شرکت کرده و توانسته است در بسیاری از آن‌ ها مقام کسب کند. از جمله قهرمانی های مهم وی در مسابقات بین‌ المللی می‌ توان به قهرمانی آسترالیا، نیوزیلند، مسترز شانگهای و مسترز چین اشاره کرد.

نیل رابرتسون یک استراتژیست حرفه‌ ای در بازی اسنوکر است و بازی‌ هایش را با دقت و برنامه‌ ریزی دقیق انجام می‌ دهد. او دارای تکنیک قوی و مهارت فنی بالایی است که به وی کمک کرده است تا در مسابقات بزرگ جهانی به برتری برسد. به علاوه، رابرتسون به عنوان یکی از بازیکنان قدرتمند عصر حاضر اسنوکر معروف است و همچنین یکی از برترین اسنوکربازان استرالیایی تاریخ محسوب می‌ شود. او با استعداد، انگیزه و تلاش بی‌ وقفه خود توانسته است در دنیای اسنوکر به برتری‌ های بزرگی دست یابد و جایگاه خود را بین برترین بازیکنان این رشته تثبیت کند.

نیل رابرتسون؛ از بازیکن برتر تاریخ اسنوکر تا سفیر خیریه

در کنار بازی اسنوکر، رابرتسون همچنین یک فعالیت خیریه فعال است و به انجمن‌ های خیریه و نیازمندان کمک می‌ کند. او به عنوان سفیر در برنامه ای در کشور استرالیا انتخاب شده است و تلاش می‌ کند تا اسنوکر را به عنوان یک ورزش همگانی معرفی کند و به جامعه کمک کند. جالب است بدانید که هدف اصلی او این است که جامعه را نسبت به فواید فیزیکی و روحی اسنوکر آگاه کند و آن را به عنوان یک ورزش جامعه‌ پذیر و سالم معرفی کند.

نیل رابرتسون اسنوکر

در نهایت، نیل رابرتسون یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ اسنوکر است و بازی‌ هایش و استعدادش او را به یکی از افتخارات استرالیا در این رشته تبدیل کرده است. او همچنین در برخی از رقابت‌ های بین‌ المللی نماینده استرالیا بوده و با تلاش و پیشرفت‌ های خود، افتخار و اعتبار برای کشورش به ارمغان آورده است. او مدال‌ ها و جوایز بسیاری را دریافت کرده و جایگاه برتر خود را در رده‌ بندی‌ های جهانی حفظ کرده است. نیل رابرتسون با استعداد و پیشرو در عرصه اسنوکر، نمونه‌ ای الهام‌ بخش برای سایر افراد است.


حتما برایتان جالب است : بیوگرافی جان هیگینز ملقب به جادوگر ویشاو 


بازی های شگفت انگیز و عملکرد برتر او در مسابقات بزرگ، همچنان در ذهن هواداران و مخاطبان باقی می ماند و او را به یکی از برترین بازیکنان تاریخ سنوکر تبدیل کرده است. رابرتسون همچنین توانسته است رکورد بسیاری را در دستاوردهای خود بر جای بگذارد. ثبت برک 147 چهار بار در دوره حرفه ای خود، نشان از توانایی و برتری او در بازی دارد. این رکورد همواره به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای رابرتسون مورد توجه قرار می گیرد و نشان از استعداد و توانایی بیشتر او در این ورزش است. با تمام این عناوین و دستاوردها، رابرتسون همچنان به دنبال رسیدن به اهداف بزرگتری است.

به علاوه باید اشاره کرد که او توانسته در سه رقابت مهم به عنوان قهرمان به اوج برسد؛ اولا در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۰، دوما در قهرمانی مسترز در سال ۲۰۱۲ و سوما در قهرمانی مسابقات بریتانیا. همچنین در سال ۲۰۲۲، او توانسته است قهرمانی مسترز خود را مجددا جشن بگیرد. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۴ رابرتسون، به اولین بازیکنی تبدیل شد که بیش از ۱۰۰ بریک سنچری (۱۰۳) را در طول یک فصل ثبت کرد و یکی از چهار بازیکنی به حساب می آید که بیش از ۸۰۰ سنچری (بریک بالای 100 امتیاز) حرفه ای را به نام خود ثبت کرده است.

تریپل کراون؛ داستان موفقیت نیل رابرتسون در اسنوکر

در سال ۲۰۰۵ او برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی جهان در شفیلد به میدان رفت و در انتها با نتیجه 7 به 10 نتیجه را به استیون هندری بزرگ واگذار کرد ولی در سال بعد توانست برای نخستین بار به جمع 16 نفر برتر دنیا راه پیدا کند. همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، در سال ۲۰۱۰ بود که نیل رابرتسون برای نخستین بار در شفیلد قهرمان دنیا شد و به آرزوی همیشگی خود به همه اسنوکربازان حرفه ای سراسر دنیا دست پیدا کرد و معتبرترین جام دنیا در ورزش اسنوکر را بالای سر برد.

در سال ۲۰۱۲ بود که رابرتسون عنوان معتبر مسترز را نیز به دست آورد و در سال بعد نیز توانست برای نخستین بار مقام قهرمانی بریتانیا را به دست آورد و برای این کار، مارک سلبی مدافع عنوان قهرمانی را در فینال با نتیجه 10 بر 7 شکست داد و تبدیل به اولین بازیکن خارج از بریتانیا شد که هر یک از عناوین تریپل کراون اسنوکر را در رزومه پربار خود دارد. دو سال بعد بود که رابرتسون تبدیل به نخستین بازیکنی شد که بریک ماکسیمم ۱۴۷ را در فینال تریپل کروان ثبت کرد و توانست لیانگ ونبو را با نتیجه قاطع 10 بر 5 شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد.


حتما برایتان جالب است : بیوگرافی حسین وفایی قهرمان اسنوکر


Neil Robertson همچنین توانست است دو بار تورنمنت قهرمانی قهرمانان را در سال های 2015 و 2019 میلادی به دست آورد و به غیر از رونی سالیوان، او تبدیل به دومین بازیکنی شد که بیشتر از یک بار در این رویداد به قهرمانی دست پیدا کرده است. جالب است بدانید که در سال 2019 و در فینال این مسابقات، او موفق شد برابر جاد ترامپ با نتیجه نزدیک 10 بر 9 به پیروزی برسد و این بازی را در ذهن طرفداران اسنوکر برای همیشه ثبت کند.

او اخیرا همچنین با پیروزی در مسابقات اوپن انگلیس، مسابقات قهرمانی بازیکنان و مسابقات قهرمانی تور، توانسته عناوین رنکینگی بسیاری را به رزومه قوی خود در اسنوکر اضافه کند و جالب اینجاست که با توجه به سن نیل رابرتسون، همچنان می توانیم از بازی های او لذت ببریم و این بازیکن می تواند به لیست افتخارات خود در دنیای اسنوکر اضافه کند.

خلاصه مطلب و کلام پایانی

 • نیل رابرتسون، اسنوکرباز استرالیایی ملقب به تندر است.
 • او از سال ۲۰۰۲ در رده‌ بندی جهانی اسنوکر حضور دارد و یکی از برترین بازیکنان در این رشته محسوب می‌ شود.
 • رابرتسون در کیلمور، ویکتوریا، استرالیا به دنیا آمد و در سن ۱۶ سالگی به انگلستان نقل مکان کرد تا در رده‌ های پایین‌ تر اسنوکر حرفه‌ ای شرکت کند.
 • او در سال ۲۰۰۳، در مسابقات بین‌ المللی استرالیا به عنوان قهرمان خود را معرفی کرد و این اولین مقام حرفه ای و بزرگ او در دنیای اسنوکر بود.
 • رابرتسون در سال ۲۰۰۴ در مسابقات چین با پدیده اسنوکر، رونی اسالیوان، رقابت کرد و برتری را ازآن خود کرد.
 • در سال ۲۰۱۰، رابرتسون توانست در قهرمانی بزرگ جهانی اسنوکر به مقام قهرمانی دست پیدا کند.
 • او به عنوان یکی از برترین بازیکنان جهان شناخته می‌ شود و در مسابقات بسیاری در سراسر جهان شرکت کرده و مقام کسب کرده است.
 • رابرتسون یک استراتژیست حرفه‌ ای در بازی اسنوکر است و دارای تکنیک قوی و مهارت فنی بالایی است.
 • در کنار بازی اسنوکر، رابرتسون همچنین یک فعالیت خیریه فعال است و به انجمن‌ های خیریه و نیازمندان کمک می‌ کند.
 • او مدال‌ ها و جوایز بسیاری را دریافت کرده و جایگاه برتر خود را در رده‌ بندی‌ های جهانی حفظ کرده است.
 • رابرتسون به عنوان یکی از برترین بازیکنان تاریخ اسنوکر شناخته می‌ شود و بازی‌ هایش و استعدادش او را به یکی از افتخارات استرالیا در این رشته تبدیل کرده است.

در این مطلب همان طور که قول داده بودیم، بیوگرافی نیل رابرتسون را مورد بررسی قرار دادیم.

همچنین اگر دوست دارید بیوگرافی مارک ویلیامز ملقب به ماشینِ پات ولزی را نیز مطالعه کنید، همین الان روی این لینک کلیک فرمایید.

حال که دیگر بیوگرافی نیل رابرتسون را مطالعه کردید، فکر می کنید چه چیزی بیشتر در مورد زندگی نامه Neil Robertson قهرمان استرالیایی دنیای اسنوکر برایتان جالب است و دوست دارید که بدانید؟ (لطفا نظرتان را در بخش کامنت ها برای بیلیارد کُچ بنویسید)

نویسنده: احسان رباط جزی (مدیر تولید محتوا)

یک نظر

 1. سعید سلیمی

  چرا کم پیدا شده و تو مسابقات نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *